Instalacja i Serwis Rekuperacji Katowice

O NasKontakt
Montaż
Rekuperatory podsufitowe typu split to obecnie najlepsze wyjście dla domu i biura. Dlaczego split? Bo urządzenie składa się z dwóch części.

Rekuperatory podsufitowe to rozbudowane urządzenia, które montowane są wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia. Co to znaczy? Jednostka składa się z dwóch części: skraplacza i parownika.

Parownik to wewnętrzna część urządzenia zamontowana w pomieszczeniu (najczęściej pod sufitem) z którego wydobywa się pożądane zimne powietrze. Skraplacz natomiast to część klimatyzatora umieszczona poza pomieszczeniem (na ziemi, ścianie, dachu).

Rekuperator podsufitowy to urządzenie zasilane napięciem 230V, którego pobór mocy jest bardzo mały w porównaniu z innymi typami klimatyzatorów. Często rekuperatory tego typu montowane są w starych budynkach lub biurowcach z tzw.”wielkiej płyty”, gdzie instalacja wykonywana była z aluminium. Tam rekuperatory podsufitowe sprawdzają się wspaniale.

Zalety rekuperatorów podsufitowych:
– cicha praca (najgłośniejsza część urządzenia znajduje się poza pomieszczeniem)
– ogromny wybór modeli na rynku
– w większości wyposażone są w funkcję grzania powietrza (w zimie np. biuro nie wymaga dodatkowego ogrzewania)
– estetyczny wygląd (opływowe kształty)
– efektywne działanie (zimne powietrze najlepiej opływa pomieszczenie z góry na dół)
– wygodne zdalne sterowanie (pilot w standardowym wyposażeniu)

Montaż klimatyzatora podsufitowego.
Należy pamiętać, aby skraplacz (zewnętrzna część) umieszczony był w jak najmniej nasłonecznionym miejscu, aby pobór energii był jak najmniejszy. Pamiętajmy tez o tym, aby przepływ powietrza ze skraplacza nie był utrudniony.

Rekuperatory domowe to cała masa urządzeń montowanych w różnych miejscach naszego mieszkania lub biura. rekuperatory przenośne to mobilne rozwiązanie dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na instalację klimatyzacji na stałe (wynajmowane mieszkanie, wysokie koszty, struktura pomieszczeń).

Rekuperatory przenośne to idealne rozwiązanie w takim wypadku. W dzisiejszych czasach koszt przenośnego klimatyzatora to często suma poniżej 1 tysiąca złotych, co sprawia, że rekuperatory stały się ogólnodostępne.

Jakie zalety ma rekuperator przenośny?

– mobilność (możemy przenosić go z pomieszczenia do pomieszczenia bez większego nakładu pracy)
– cena (często nawet poniżej tysiąca złotych)
– łatwość obsługi (wystarczy włożyć wtyczkę do gniazdka, a wąż wentylacyjny wyprowadzić za okno)
– łatwość montażu/demontażu (przy przeprowadzce łatwo jest taki klimatyzator zabrać do innego mieszkania)

Rekuperatory przenośne to urządzenia, które mogą posiadać szereg użytecznych funkcji. Oprócz chłodzenia lub ogrzewania powietrza mogą też filtrować zanieczyszczenia z zewnątrz. Większość klimatyzatorów przenośnych jest już wyposażona w odpowiednie filtry, które zatrzymują pyłki, drobnoustroje i zanieczyszczone powietrze. Przeciwdziała to rozmnażaniu zarazków i grzybów w naszym otoczeniu.

Rekuperatory najczęściej odprowadzają wilgoć na zewnątrz pomieszczenia. W klimatyzatorze przenośnym musimy zadbać, by rura odprowadzająca wilgoć i ciepłe powietrze była wypuszczona poza pomieszczenie. Może być to uciążliwe przy klimatyzatorze przenośnym, gdyż musimy w takim wypadku zadbać o odpowiedni otwór w oknie, ścianie bądź drzwiach.

Jakiej firmy klimatyzator przenośny?
Na naszym rynku dostępne są praktycznie wszystkie modele klimatyzatorów, jakie wyprodukowano na europejski rynek. Ze względu na cenę, bardzo popularne są rekuperatory DESA, ZIBRO I REMKO. Jednak urządzenia innych, większych firm tez cieszą się sporym zainteresowaniem.

Podczas zakupu klimatyzatora przenośnego powinniśmy jednak kierować się nie tylko ceną. Pamiętajmy, że rekuperatory zużywają stosunkowo dużo energii i często są hałaśliwe (szczególnie rekuperatory przenośne). Zwróćmy zatem uwagę na moc i zużycie energii oraz poziom wydzielanego hałasu.

Address

Sokolska 332
40-086 Katowice Koszutka

Phone

755 334 221

Email

info@pompyslask.pl