Odgrzybianie i Ozonowanie Klimatyzacji

O NasKontakt
Jak Działa Ozonowanie
Ozon jest trójatomową cząsteczką tlenu, występującą w sposób naturalny w górnych warstwach atmosfery lub uzyskany sztucznie z tlenu podczas wyładowań koronowych. Wiązanie trzeciego atomu tlenu jest wyjątkowo nietrwałe, toteż ozon posiada stosunkowo krótki okres połowicznego rozpadu, rzędu około 20-30 minut, zależnie od temperatury oraz wilgotności powietrza.

Ozon rozpada się cząsteczkę tlenu (O2) oraz bardzo aktywny wolny atom tlenu, który reaguje z otoczeniem, wykazując bardzo silne właściwości bakteriobójcze oraz wirusobójcze.

Dzięki tym właściwościom ozon stosowany jest do niszczenia alergenów, bakterii, wirusów i grzybów. Dodatkowo ozon utlenia zapachy, eliminiując woń lub zmniejszając jej intensywność, stąd w naszej ofercie znajduje się zarówno dezynfekcja ozonem (ozonowanie) oraz usuwanie nieprzyjemnych zapachów.

Stosunkowo krótka trwałość ozonu jest jednocześnie jego olbrzymią zaletą, jeśli chodzi o dezynfekcję pomieszczeń czy wnętrza samochodu, bowiem po krótkim czasie ozonowania oraz wywietrzeniu już można z niego normalnie korzystać.

Witamy w serwisie poświęconym klimatyzatorom domowym i pojęciu chłodzenia i oczyszczania powietrza w naszych domach.

Pojęcie klimatyzacji w domu pojawiło się na rynku wiele lat temu. Dziś klimatyzator to podstawowe urządzenie w każdym nowoczesnym gospodarstwie domowym. Klimatyzatory domowe mają wiele zalet i wbrew temu, co może nam się wydawać- ich zadaniem nie jest wyłącznie chłodzenie powietrza w naszym otoczeniu.

Klimatyzatory domowe działają w zamkniętych pomieszczeniach, chroniąc nas przed pyłkami, zanieczyszczeniem powietrza z zewnątrz i regulując temperaturę. Posiadanie odpowiedniego klimatyzatora może znacząco poprawić komfort osób żyjących w danym mieszkaniu, czy używających pomieszczeń biurowych.

Istnieje na rynku wiele rodzajów klimatyzatorów domowych i dzielimy je zależnie od kształtu, funkcji oraz miejsca montażu. Do najważniejszych typów klimatyzatorów domowych zaliczamy:
– klimatyzatory podsufitowe
– klimatyzatory przenośne
– klimatyzatory naścienne
– klimatyzatory podłogowe
– klimatyzatory okienne
– klimatyzatory sufitowe (panelowe) oraz kilka innych typów.

Na podstronach naszego serwisu znajdziecie Państwo opisu podstawowych typów klimatyzatorów i dostosujecie odpowiedni typ do swoich potrzeb.
Klimatyzacja w domu może być używana nie tylko w okresie intensywnych upałów. Część klimatyzatorów może być używana także w trybie ogrzewania. Wtedy klimatyzator nie tylko ogrzewa nasze otoczenie, ale także filtruje powietrze (reguluje klimat pomieszczenia).

Większość klimatyzatorów domowych posiada zaawansowane funkcje, pozwalające nawet na sterowanie wilgotnością, temperaturą oraz w szczególnych przypadkach ciśnieniem w pomieszczeniu.

klimatyzatory-domowe-1
klimatyzatory-domowe-1

klimatyzatory-domowe-2
klimatyzatory-domowe-2

klimatyzatory-domowe-3
klimatyzatory-domowe-3

klimatyzatory-domowe-8
klimatyzatory-domowe-8

Klimatyzatory domowe a design wnętrza.
W erze nowoczesnych urządzeń domowych ważne staje się dopasowanie klimatyzatorów wyglądem do otoczenia. Producenci klimatyzatorów prześcigają się, wymyślając coraz to ładniejsze urządzenia. Oczywiście nieraz kwestią zaporową może stać się cena urządzenia. Niezależnie jednak od tego, mamy możliwość wyboru dokładnie takiego klimatyzatora, na jaki mamy ochotę.

Address

Sokolska 332
40-086 Katowice Koszutka

Phone

755 334 221

Email

info@pompyslask.pl