W Starożytnej Grecji zgrabny, a wręcz filigranowy penis był istotnym dowodem na męskość i sprawność seksualną partnera. W tamtych czasach, przesadnych rozmiarów penis, był uznawany za karykaturalny i był obiektem wielu żartów. Obecne czasy, jednak propagują wśród mężczyzn, szczególnie młodych, kult penisa o niezwykle pokaźnych rozmiarach. Panuje też błędne przekonanie, że rozmiar ma duże znaczenie dla partnerki- jednak panie same obaliły już ten mit. Nie mniej jednak, panowie stale przeszukują Internet, chcąc dowiedzieć się, czy istnieją skuteczne i sprawdzone sposoby, które mogą wydłużyć penisa, nawet o parę centymetrów. Czy zatem można powiększyć penisa?

Ćwiczenia na powiększenie penisa

Zacznijmy od najprostszych metod, których skuteczność nie została naukowo potwierdzona. Otóż niektóre ćwiczenia, mają za zadanie stymulować powiększenie penisa, a także wzmocnić erekcję. Zwykle wykonuje się ćwiczenie zwane dojeniem. Polega ono na utworzenia z palca wskazującego i kciuka pierścienia, a następnie zaciska się ich na podstawie członka w stanie lekkiej erekcji. Silnie zaciskając palce, należy przesuwać je w górę. Wykonuje się je około 30 minut dziennie, nie mniej jednak w stanie silnego pobudzenia, należy “trening” przerwać. Istnieją także różnorodne aparaty, wspomagające ćwiczenia penisa, nie mniej jednak, dają one jedynie krótkotrwały efekt. Popularność zyskały sobie aparaty próżniowe, które powodują obrzmienie penisa, dzięki czemu w kilka minut, staje się on większy. Kolejno można spotkać przyrządy obciążające penisa. Pod ich wpływem, rozpoczyna się przyrost tkanek, co więcej tego typu urządzenia mają status medycznych i są zalecane przez lekarzy.

Operacyjne powiększenie penisa

Panom, którzy całkowicie nie są zadowoleni z rozmiarów swojej męskości, zaleca się chirurgiczne powiększenie penisa. Wielu mężczyzn doświadcza kompleksów z powodu rozmiaru swojego prącia. Zwykle mają wrażenie, że jest on za mały. Inwazyjna metoda operacyjna może go powiększyć nawet o 2 centymetry. Jeszcze nie tak dawno temu, w miejsce intymne panów, była wstrzykiwana tkanka tłuszczowa, pobrana z innych części ciała. Jednak współcześnie, metoda ta jest coraz rzadziej praktykowana, a została zastąpiona przez operacyjne poluzowanie więzadeł. Dzięki temu członek jeszcze bardziej wysuwa się na zewnątrz. Panowie powinni wiedzieć, że duża część prącia znajduje się bowiem wewnątrz ciała. Zabieg wysunięcia, jak już zostało wspomniane, może dodać około 2 centymetry, do długości prącia. Po operacji jednak, zalecane jest rozciąganie penisa, przy pomocy specjalnych urządzeń medycznych.

Kremy i tabletki mogące powiększyć penisa

Preparaty farmakologiczne, również mogą pomóc powiększyć członek bez żadnego ryzyka dla zdrowia. Nie mniej jednak na portalach aukcyjnych, aż roi się od oszustów, liczących na desperację i naiwność panów. Warto więc zwrócić uwagę na skład tego typu preparatów i kremów. Muszą one być bogate w aminokwasy, a także witaminy i materiały, by mogły zostać zakwalifikowane jako suplementy diety. Preparaty stymulujące wzrost penisa, zwykle opierają swoje działanie na przywróceniu równowagi hormonalnej, a zwłaszcza testosteronu, którego męskie jądra wraz z wiekiem produkują coraz mniej. Zwiększenie produkcji testosteronu, to także zwiększenie metabolizmu, dzięki czemu rozwijają się mięśnie, a także ubywają zbędne kilogramy z okolic brzucha. Procesy metaboliczne, mogą także uwalniać większe ilości tlenku azotu, a to wiąże się z większą erekcją. Dochodzi do lepszego ukrwienia ciał jamistych prącia, co może skutkować wydłużeniem się penisa.

Redakcja