Stosunek przerywany jest parom bardzo dobrze znany. Często jest on stosowany jako jedna z metod antykoncepcji- co oczywiście jest błędem Jednak dziś chcemy przybliżyć nieco formę aktywności seksualnej, jaką jest stosunek powstrzymywany. Karezza nie jest pojęciem dobrze znanym w społeczeństwie, a szkoda, gdyż jest to jedna ze sztuk tantrycznego przedłużania stosunku seksualnego. Głównym celem Karezzy jest możliwie jak największe rozciągniecie i utrzymanie stanu maksymalnego napięcia seksualnego i podniecenia w przypadku obu partnerów. Jednak to nie wszystko, przekonaj się, co musisz wiedzieć o stosunku powstrzymywanym.

Czym jest Karezza?

Karezza to nic innego jak maksymalne wydłużenie stosunku płciowego. Okazuje się, że głównym celem tej techniki, jest możliwie jak najdłuższe utrzymanie obu kochanków w tak zwanej fazie plateau, czyli w stanie silnego i ekscytującego pobudzenia. Nie chodzi tu o to, by doprowadzić partnera do wytrysku czy partnera do orgazmu. Wręcz przeciwnie, chodzi o to, by jak najskuteczniej odciągnąć ten moment. Karezza to praktyka, która jest powiązana z tantryczną sztuką miłości. Jak łatwo się domyślić technika tantryczna pochodzi z dalekich Indii, jednak nazwa Karezzy wywodzi się z pobliskich Włoch i oznacza tyle co pieszczoty.

Pierwszy raz terminu tego użyła amerykańska ginekolożka. Karezza czyli również seks tantryczny, jest całkowitym przeciwieństwem uwielbianych przez panów “szybkich numerków”. Nie mniej jednak, od stosunku przerywanego różni ją praktycznie wszystko. Sama nazwa stosunek powstrzymywany, sugeruje, że przeciąga się moment szczytowania pomiędzy partnerami. Karezza polega na wzajemym wywołaniu silnego napięcia i pożądania pomiędzy partnerami i spotęgowanie doznań rozkoszy i satysfakcji seksualnej. Orgazm w stosunku powstrzymywanym schodzi całkowicie na dalszy plan, a najważniejsza jest celebracja bliskości z partnerem.

Na czym polega Karezza?

Praktyki Karezzy to przede wszystkim idea skupienia się na sobie dwóch osób, które łączy potężne uczucie miłości. Partnerzy mają przede wszystkim spotęgować własne doznania i poświęcić największą uwagę swoim ciałom. Podczas uprawiania techniki Karezzy należy jak najsilniej dążyć do tego, by przedłużyć potęgujące się w partnerach napięcie seksualne, a także utrzymać stan maksymalnego pobudzenia kochanków.

Istotna jest tutaj wspomniana już faza plateau, jest to faza zarówno u mężczyzn jak i u kobiet, pomiędzy początkowym podnieceniem, a finalnym orgazmem, czyli tym co jest punktem kulminacyjnym każdego stosunku. W technice Karezzy osiągnięcie szczytowania nie jest najważniejsze, pokusa szybkiego zaspokojenia schodzi całkowicie na drugi plan. Najważniejsze są doznania i obserwowanie reakcji partnera.

Naukowcy określają często tą technikę mianem długiego i leniwego seksu, który zarazem ma bardzo korzystny wpływ na równowagę hormonalną organizmu kobiety jak i mężczyzny. Podczas stosunku w technice Karezzy nie następują szybkie wahania dopaminy, jak to bywa w przypadku szybkiego seksu, a także nie opada ona tak gwałtownie po osiągnięciu orgazmu. W technice Karezzy jest także istotne to, by dać swojej kobiecie więcej czasu, gdyż jest to konieczne by osiągnęła ona optymalny poziom podniecenia i pożądania seksualnego.

Dobrze jest, by partnerzy którzy chcą rozpocząć praktykowanie Karezzy zapoznali się ze sztuką kabbazah- są to techniki wzmocnienia męskiego orgazmu, które można osiągnąć przez rytmiczne zaciskanie mięśni Kegla w obrębie członka. Każda para wraz z czasem, wypracuje własny sposób praktykowania tego typu miłości tantrycznej.

 

Redakcja