W życiu każdego mężczyzny i każdej kobiety, przychodzi czas, w którym to, decydują się na założenie rodziny. Są gotowi na rozpoczęcie nowego, wspólnego życia i chcą, by owocem ich miłości było właśnie dziecko. Chyba każdy wie, jak potrafimy chronić się przed niechcianą ciążą.

Obawiamy się stosunku bez zabezpieczenia, bo wiemy dobrze, że plemniki zdolne do zapłodnienia znajdują się już w ejakulacie. Nie mniej jednak, w praktyce nie jest to takie łatwe i pary, które chcą powiększyć rodzinę, często mają z tym niemały problem. Pomimo wielu prób i starań, z jakiegoś powodu, kolejny test ciążowy jest negatywny. Drogie panie, jeśli staracie się o dziecko, o to co może was znacznie wspomóc.

Jak długo mogą trwać starania o dziecko?

Wśród młodych par, często stosunek seksualny jest niezwykle stresujący. Obawiają się oni, że chwila nieuwagi, a partnerka może zajść w niechcianą wówczas ciąże. Często spotykane jest to, że panie mimo przyjmowania antykoncepcji hormonalnej, wciąż wymagają od partnera stosowania dodatkowego zabezpieczenia w postaci prezerwatywy.

Mimo to, odsetek niechcianych ciąż w Polsce wciąż rośnie.

Wnioskować więc można, że o zapłodnienie wcale nie jest trudno. Przypomnijmy, że specjaliści alarmują, iż nawet w preejakulacje partnera, znajduje się niewielka ilość żywych plemników, które mogą zapłodnić komórkę jajową kobiety. Jednak wiele par, doświadcza trudności z zajściem w ciąże, nawet jeśli bardzo pragną zostać rodzicami. Nie mniej wszystko jest kwestią indywidualną. Można by powiedzieć, że dużo zależy od wieku kobiety, ale także od zdrowia mężczyzny i od tego, czy jest on wstanie wytworzyć wystarczającą ilość plemników. Niektóre pary, szukają więc sposobów na to, by zajść w ciąże jak najszybciej i stosują różnorodne suplementacje.

Jednak nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem i często nawet pomimo wielu miesięcy starań, test ciążowy wciąż pokazuje negatywny wynik. Jeśli więc macie za sobą długi czas bezskutecznych prób, warto w tym momencie umówić się na wizytę u specjalisty. Zarówno partner jak i partnerka, powinni wykonać niezbędne badania, a lekarz prowadzący, na pewno dołoży wszelkich starań, by para wkrótce mogła zostać rodzicami. Nie mniej jednak, panie mogą spróbować także domowych sposobów, przed wizytą u specjalisty, które mogą znacznie ułatwić im zajście w upragnioną ciążę.

Jak sprawić, by starania o dziecko były owocne?

Panie powinny wiedzieć, że zajście w ciąże jest determinowane przez wiele czynników, a niestety na nie wszystkie z nich można wpłynąć. Jednak przedstawiamy listę kilku rad, które mogą ułatwić poczęcie dziecka:

  • zadbaj o odpowiednią opiekę lekarską- wizyta u ginekologa i skontrolowanie swojego stanu zdrowia to pierwszy krok do tego, by organizm kobiety był świetnie przygotowany na zbliżającą się ciążę
  • suplementacja kwasem foliowym- zacznijmy ją na około 6 tygodni przez planowanym zapłodnieniem. Kwas foliowy wpłynie na odpowiedni przebieg ciąży
  • odstaw używki- jeśli zdarzyło ci się popalać, a także sięgać po alkohol, musisz natychmiast z tego zrezygnować. Wpływa to niekorzystnie na płodność
  • kontroluj wagę- otyłość, znacznie zmniejsza szansę na zajście w ciąże
  • kontroluj swój cykl- na pewno słyszałaś o prowadzeniu kalendarzyka owulacyjnego. Określenie dni płodnych, zwiększy twoje szanse na szybkie zostanie mamą
  • zmotywuj partnera do zdrowego trybu życia- pozytywnie wpłynie to na jakość jego spermy.
  • unikaj stresu- stres zwiększa produkcję kortyzolu czy prolaktyny, które zaburzają owulację
  • bądź aktywna fizycznie- poprawi to twoje krążenie i dotleni wszystkie narządy- w tym narządy rodne.

Redakcja