Każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak istotny w życiu każdej pary jest seks. To nie tylko wyraz miłości do siebie, ale przede wszystkim mówienie sobie o bliskości, wzajemnym zaufaniu i akceptacji. Nie da się ukryć także, że żyjemy w dość niesprzyjających czasach. Szybkie tempo życia, wysokie wymagania w pracy, a także wszechobecny stres, nie wpływa pozytywnie na nasze libido. Z czasem, także staż w związku, sprawia, że do sypialni pożądanie i namiętność, ustępuje miejsce rutynie i przyzwyczajeniom. Okazuje się, że pary wcale nie muszą się na taki stan rzeczy godzić. Istnieją bowiem proste sposoby na to, by seks stał się jeszcze lepszy.

Naturalne afrodyzjaki

Chyba każdy z nas, intuicyjnie wie, czym są popularne afrodyzjaki. Należą do nich produkty, które dzięki bogactwu substancji odżywczych, wpływają nie tylko na nasz układ nerwowy, ale także na nasz układ krążenia, co sprawia, że możemy jeszcze silniej odczuwać pożądanie, namiętność, a także łatwiej się podniecamy i możemy przeżywać intensywniejsze orgazmy. Tyczy się do zarówno mężczyzn jak i kobiet. Oczywiście w Internecie, możemy znaleźć najdziwniejsze i najbardziej wymyślne afrodyzjaki jak np. słynna hiszpańska mucha.

Jednak tego typu produkty, wysoko się cenią, a ich działanie, zwykle nie rożni się niczym od popularnych afrodyzjaków, które być może już mamy w swojej kuchni. Warto więc na samym początku zadbać o odpowiednią dietę, która będzie bogata w kwasy tłuszczowe omega-3, a także L-argininę. Produkty takie znajdziemy w każdym markecie, a nawet w zwykłym sklepie osiedlowym i lokalnym warzywniaku. Mogą one nie tylko korzystnie wpłynąć na zwiększenie się kobiecego i męskiego libido, ale przede wszystkim- w przypadku panów- mogą one poprawić erekcję i zwiększyć jakość produkowanego nasienia.

Co jeść, by mieć jeszcze lepszy seks?

Przedstawiamy listę produktów, które warto wprowadzić do diety, by jeszcze silniej odczuwać podniecenie i przywrócić pożądanie i namiętność w sypialni. Oto one:

  • soja- ta niepozorna roślina, jest szczególnie ważna w diecie kobiet. Pomoże ona utrzymać w pochwie odpowiedni poziom wilgotności. Dodatkowo soja pomoże załagodzić objawy menopauzy i ureguluje gospodarkę hormonalną organizmu. Soja równocześnie zadba o funkcjonowanie gruczołu krokowego w przypadku panów.

  • pikantne przyprawy- chilli zawiera kapsaicynę, czyli naturalną substancję pobudzającą. Nie tylko organizm wytwarza więcej ciepła, ale także przyspiesza tętno, co za tym idzie więcej krwi dociera do narządów płciowych, co znacznie ułatwia osiągnięcie orgazmu

  • banany- pomagają uwalniać do krwi serotoniny, obniżające stres i poprawiające działanie systemu nerwowego. Dodatkowo, potas zwiększa siłę mięśni, co jest kluczowym elementem ułatwiającym osiągnięcie orgazmu

  • ryby- szczególnie łosoś i makrela, zadbają o to, by pary miały lepszy seks. Są one źródłem wspomnianych już kwasów tłuszczowym omega-3, które wspomagają produkcję hormonów płciowych. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na tuńczyka, który stymuluje produkcję spermy, a dodając do niego imbiru i wasabi, stworzymy prawdziwą afrodyzjakalną bombę.

  • gorzka czekolada- wspomaga wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia, co przekłada się na zwiększenie pożądania

  • czerwone wino- bogate w resweratol, poprawi krążenie i zwiększy poziom estrogenu.

  • owsiane otręby- powodują wzrost testosteronu i wzmacniają odczuwanie popędu płciowego.

  • granat- ten niepozorny owoc, bogaty w polifenole, usprawni przepływ krwi do narządów płciowych

  • szparagi- podniosą poziom histaminy, która jest neuroprzekaźnikiem odpowiedzialnym za odczuwanie orgazmu

 

Redakcja